On su nahk kuiv või hoopis niiskusvaene?

Paljud meist kannatavad kuivana tunduva naha all, kuid kas teadsid, et kuiv ja niiskusvaene nahk ei ole üks ja sama asi? Väga lihtne on ühte teisega segi ajada ja mõnikord võivad esineda ka mõlemad korraga. Kuiva naha ja dehüdreeritud seisunditega saab toime tulla õigete toodetega, kuid kuidas nendel vahet teha? Lihtsalt öeldes on kuivus nahatüüp ja dehüdratsioon nahaseisund.

Kuiv nahk


Kuiv nahk on nahatüüp, mille sarvkihis (või naha väliskihis) puudub piisavas koguses rasu. Naha kuivuse süvenemist võivad mõnikord põhjustada keskkonna- ja elustiilitegurid, kuid tavaliselt on kuiv nahatüüp siiski geneetiline. Nahk vajab oma parimaks toimimiseks tervislikku rasu tasakaalu, seega kui rasu tootmine on piiratud, suureneb ka niiskuse kadu nahast. Kuiva naha puhul võivad tekkida sellised sümptomid nagu pingulolek, peened jooned, tuhmus ja ketendus. Kuiva nahaga inimestel esinevad sageli ka nahahaigused nagu ekseem, dermatiit ja psoriaas.

Kui Sul on kuiv nahk, on soovitav lisada oma rutiini õli nagu DMK Seba-E näoõli koos Herb & Mineral spreiga. Nende kahe toote kooslus imiteerib naha loomulikke õlisid, et taastada niisutus ja taaselustada nahka. Seba-E näoõli sisaldab segu toitvatest koostisosadest nagu E-vitamiin, sojaõli, kaeraseemneõli, magnoolia lilleõli ja roosiõli. Suureks abiks on ka DMK EFA Ultra toidulisand, milles on kõik vajalikud omega rasvahapped sees.

Niiskusvaene nahk


Dehüdratsioon (tuntud kui trans-epidermaalne veekadu) on veepuudus nahas, mis on tingitud kahjustatud nahabarjäärist, mis ei suuda vett kinni hoida ning vesi aurustub naha seest ümbritsevasse keskkonda. Nahakahjustus nõrgestab epidermise tööd ja selle võimet säilitada head veetasakaalu. Nahabarjääri kahjustuse põhjused võivad olla tingitud geneetikast, vanusest või elustiilist, kuid enamasti on peamiseks põhjuseks liiga tugevatoimeliste toodete või vale hooldusmeetodite valik, mis häirib naha happekihti või isegi kahjustab nahka. Erinevalt kuivast nahast, millel puudub rasu, on dehüdreeritud nahk ajutine seisund ning niiskusvaegus võib tekkida kõikidel nahatüüpidel, isegi rasusel nahal.

Niiskusvaene nahk vajab esmalt nahabarjääri taastamist pehmete puhastustoodetega ja niiskust parandavaid veebaasil tooteid nagu DMK Beta Gel seerum või Dermaviduals CM-Glucan ja NMF konsentraat.

Mida saad veel teha?


Olenemata sellest, kas Sul on kuiv või dehüdreeritud nahk, on võimalik teha elustiili muudatusi nagu näiteks:
  • püsi hüdreeritud ja joo piisavalt vett,
  • toida oma nahka seespidiselt oomega-3 rasvhapetega,
  • püüa vähendada või vältida alkoholi ja kohvi tarbimist,
  • hoidu kuuma dušši all käimisest,
  • ära viibi kaua päikese käes ning kasuta kindlasti igapäevaselt spf päevakreemi,
  • konsulteeri kosmeetikuga ja kasuta ainult oma nahale sobilikke tooteid.

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Mida sa peaksid teadma aknest

Järgmine

Kuidas tugevdada oma naha kaitsebarjääri?

Jaga seda artiklit